• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ram ddr3

 1. Ficiani

  Проценка CPU, Motherboard & 8GB DDR3 RAM во комплет

  Проценка на следниве компоненти во комплет или поединечно би била повеќе од добредојдена: Intel® Core™ i5-6400 Processor - Intel® Core™ i5-6400 Processor (6M Cache, up to 3.30 GHz) Product Specifications GIGABYTE GA-B150M-DS3H DDR3 Motherboard - GA-B150M-DS3H DDR3 (rev. 1.0) | Motherboard -...
 2. JasSum

  Проценка Рам за лаптоп

  Продавам неколку плочки рам M471B5273DH0-CH9 - Samsung 4GB DDR3-1333 SODIMM PC3 10600 M471B5273DH0-CK0 - Samsung 4GB DDR3 PC3-12800 1600MHz 204-Pin SODIMM Samsung 1GB 2RX16 PC2 -6400S-666-12-A3 Nanya NT512T64UH8B0FN-3C SoDimm 512MB PC-5300 Non ECC 667Mhz hynix 1gb 2rx16 pc2-5300s-555-12...
 3. KalEl

  Проблем со рам на доста постара плоча

  Имам библија компјутер кој уште го користам со матична Asus P5Q3 Deluxe и CPU Intel Q9400 кој на времето беше врв и работи со 4GB рам и решив да го подновам колку што може да се поднови ваква машина почнувајќи со рамот,вчера купив oд Necromancer два модула по 4GB Corsair Vengance Pro Series...
На врв Дно