• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ram ddr2

 1. LadiC

  Купувам мемории за десктоп 4хDIMM DDR2 2GB 667MHz/800MHz

  Потребно ми е да купам --- 4 парчиња рам меморија 4х2GB DDR2 667MHz/800MHz за донација на 2 компјутери DELL Optiplex GX520 мислам дека највеќе подржува 800MHz... Ако има некој да ми понуди.
 2. rippermkd

  купувам ддр2 рам

  како што вели насловот купувам ддр2 рам 2х2ГБ не се битни мегахерците. купување после 20-ти кога се враќам од одмор, ама постирам сега, за да имам повеќе опции и затоа што имам чувство дека корисниците повеќе гледаат на “продавам“ отколку на “купувам“ :)
 3. zipi123

  Ram ddr2

  Prodavam ram 2x2gb ddr2 Apacer 2gb ddr2 800mhz Zeppelin 2gb ddr2 800mhz cena 1000den
 4. zipi123

  Ram ddr2

  Kupuvam ram ddr2 2x1gb 300den plakjam
На врв Дно