• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

raid

  1. Глупав

    RAID 1

    Се надевам не право место ја сместив темава... За да не лутам, а знам од искуство најбрзо се учи, ако некој врзувал, да може да каже најбезболно решение за следново ??? Се мислев за Synology NAS ама некако ми изгледа неекономично ни најекономичното решение од нив за 12к па се решив за...
На врв Дно