• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

raid

  1. Глупав

    RAID 1

    Се надевам не право место ја сместив темава... За да не лутам, а знам од искуство најбрзо се учи, ако некој врзувал, да може да каже најбезболно решение за следново ??? Се мислев за Synology NAS ама некако ми изгледа неекономично ни најекономичното решение од нив за 12к па се решив за...
На врв Дно