• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

rabota

  1. Umren

    Nekoj sto znae vBulletin?

    Ej zdravo! Jas sum Jane, me znaat i kako Umren od Twitch ili UmrenTV od YouTube kako choek so Kapche :D Momentalno barav dobra platforma za forum da napravam za community-to koe go sozdavam online... i mi preporacaa vBulletin. Go instalirav, aktivirav, itn na domain forum.umren.tv arno ama...
На врв Дно