• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

работа

 1. pecko95

  Front-end пракса

  Здраво дечки, среќна нова година и празници! :) Дали знаете / можете да ми предложите некои компании, или пак каде да почнам воопшто да ги барам, кои можеби би имале потреба од front-end web практикант, а можеби и би имале отворена entry level позиција, доколку имам доволно предзнаење ...
 2. nashio

  Negative Balance - Payoneer проблем

  Здраво дечки, Колега мој којшто не е регистриран на форумот има проблем со клиент, неколку месеци откако му беше исплатено клиентот му прати "chargeback" преку виза и сега има -950 USD на картичка. Од пајонир му овозможија да направи "contest" на "dispute", арно ама беше на одмор и не го...
 3. DonFrozex

  Музика за слушање при програмирање/работење

  Сите знаеме дека пар слушалки и добра музика може добро да не опушти и релаксира. Но исто така горнава комбинација може да доведе и до зголемена концентрација, фокус, продуктивност... Секој си има омилена музика и нетолку омилена... Која е Вашата омилена при која со изолирате од светот? :) Што...
На врв Дно