• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

r9 270

  1. Winncoot

    Продадено Продавам Sapphire AMD R9 270 Dual-X 2GB графичка

    Графичката е користена само за гејминг. Купена е во 2015 и е користена до март 2019. Ги игра сите игри искочени до ден денес со помали сетинзи на графика. Е-спорт игрите ги тера без проблем (CS:GO,PUBG,Fortnite,LoL,Dota2 итн). Чувана е како очи, чистена е редовно. Нема никаква оштета или...
На врв Дно