• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

r7 2700

 1. spiritBreaker

  AMD r7 2700 + Asus Prime B350-Plus

  Се продаваат компонентите од насловот. CPU Amd Ryzen R7 2700 MOBO Asus Prime B350-PLUS процесорот е земен од Анхоч, со 1 год гаранција е, комплет пакување, со гарантен лист со се. Користен е 2 месеци одприлика, уште околу 10 месеци преостаната гаранција. моментално се вози на 4.05GHz, на...
 2. spiritBreaker

  R7 2700 & Gigabyte AB-350M Gaming 3 RGB header

  Здраво на сите, денес зедов AMD R7 2700 со Wraith Spire RGB cooler (иде заедно со процесорот), и имам матична Gigabyte AB-350M Gaming 3. Матичната нема RGB header за да го приклучам и ргб-то, а колку што успеав да пробам/видам, дупчињата не одговараат на пиновите од CPU FAN header или од било...
На врв Дно