• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

pubg #pubg

  1. N

    PUBG esport ready?

    Здраво дечки, Ме интересираат вашите мислења околу PUBG, односно дали мислите дека после година ипол играта е зрела за esports. Најголемиот турнир во PUBG(PGI) што се одржа пред 2-3недели помина беспрекорно, без dsync и било какви жалби од про играчите на LAN. Но online сеуште се среќаваме со...
На врв Дно