Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

promisesjs

  1. JensenInterceptor

    Библиотеки за Промиси(асинхрони пресметки) што сте ги користеле?

    Гледам Promises не е поддржано во ниедна врста на ИЕ, освен во MS Edge. Ама сепак е добро да користам некоја библиотека што ќе можам да ја вклучам во index.html и да ми работи и во ИЕ. Се спомнуваат Bluebird Jquery Deferred, само со гуглање најдов Promisesjs.org Епа кое сте го користеле и кое...
На врв Дно