• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

proliant

  1. Ron0n

    Купено Купувам DELL/HP/other rack server

    Барам да купам половен rack server од DELL Poweredge, HP DL или друг производител. Отприлика 250 евра ми е буџетот. Да биде целосно исправен (напојување, плоча, контролери) може и без дискови. Дајте понуда. Или ќе ве молам да ме упатите каде може да најдам кај нас. ПС. Дека електроникс ми...
На врв Дно