Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

програма

 1. The Geek Boy

  Некој што се разбира?

  Бидејки не најдов соодветно место каде да пишам/прашам, ја отворив оваа тема. Прашав на друг форум ама не добив соодветен одговор. Со моменталнава ситуација, последниов период нас не натрупаа со домашни, а и реално моето училиште почна касно со ова Google Classroom. Е сега, периодот кога не...
 2. Georgy

  Docker ?

  Има некој кој што си игра или професионално изработува докер микросервиси ? или можеби постоечка монолитна апликација ја преработува во микросервис ??
 3. Luxell

  Програма за пуштање на YouTube видеа?

  Ми треба некоја програма за пуштање на YouTube видеа,и добро би било доколку има можност за логирање со YouTube акаунт. Ја користев CherryPlayer,но доста често знае да зафркава и не се пуштаат некои видеа,е сега освен неа ако знаете некоја друга предложете,побарав и на Гугл но не ми помогна многу.
На врв Дно