• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

productivity

  1. T

    AMD конфигурација до ~40 000 МКД

    Компјутерот ќе се користи за интернет сурфање (Chrome & Firefox со инсталирани разни екстензии, истовремено пуштени повеќе табови), Photoshop, разни програми кои најголем стрес ставаат на процесорот, гејминг (CS:GO) и MS Office. Приоритет на компјутерските компоненти ми е: 1.процесор, 2.RAM...
На врв Дно