• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

productivity

  1. T

    AMD конфигурација до ~40 000 МКД

    Компјутерот ќе се користи за интернет сурфање (Chrome & Firefox со инсталирани разни екстензии, истовремено пуштени повеќе табови), Photoshop, разни програми кои најголем стрес ставаат на процесорот, гејминг (CS:GO) и MS Office. Приоритет на компјутерските компоненти ми е: 1.процесор, 2.RAM...
На врв Дно