• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

продажба

 1. Blagojche77

  Прашање во врска со продажба на производи кои веќе се наоѓаат на Аmazon

  Здраво дечки, Во последно се повеќе слушам муабети од типот на: абе познавам еден другар отвори сајт каде што листа/продава производи од амазон, ги продава за неколку долари плус и праи профит на тој плус, без да го боли глава за достава и такви ствари. Во тој контекст имам неколку прашања...
 2. D

  Маржи при продажба на high-end хардвер?

  Дали некој знае колку е некој груб просек маржата при продажба на high-end хардвер (графички, звучници, монитори и тако даље...) која ја добиваат нашите локални продавници?
На врв Дно