• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

продавам пц

  1. R

    Проценка Проценка на ПЦ

    Ќе ве замолам за проценка на следната конфигурација: cpu: i7 4770 cpu-fan: cm hyper-412s mb: Gigabyte z87-d3 ram: 2x4 Kingston Hyperx 1600 + 2x4 Kingston Fury 1866 gpu: Asus Strix 970 psu: CM GX lite 750 case: CM Haf 922 HD: wd green 1tb ssd1: samsung evo 840 120gb -18tb запишано ssd2: samsung...
На врв Дно