• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

processors

 1. JensenInterceptor

  Предност на седма во однос на шеста генерација Интелови процесори?

  Викаат сум си ја утнал професијата. Епа еве прашање за генерации на процесори. Фала богу се е ствар на учење и надоградување ама и ако имаш троа паричка за фрлање(и уката се плаќа). Батката од Сетек ми препорача да земам седма генерација на Интел процесор со седма генерација на плоча. Арно ама...
 2. JensenInterceptor

  Дали може Pentium 4 HT на стара плоча p4vxad

  Интел извадиле пентиум 4 процесор си Хипер Трединг поддршка на PPGA478 лежиште што ме потсеќа на 478 од пред 10-15 години. Дали би можел да го ставам овој нов процесор на стара плоча p4vxad...
На врв Дно