Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

процесори

 1. Менувам Процесор 3600 и Лаптоп.

  Менувам Процесор 3600 и Лаптоп.

  Менувам процесор AMD Ryzen 5 3600 и лаптоп Dell Inspiron 15 3000 series 33308/sdppi/2014 за понов процесор - AMD Ryzen 5 5600X. Процесорот е купен ноември 2020 во анхоч, следи со кутија и сток кулер(кулерот е користен 2-3 дена) и има преостаната гаранција од 7 месеци. Лаптопот е користен за...
 2. ContentBot

  AMD ги претстави Ryzen 7000 процесорите – новата серија е побрза и поевтина од претходната

  Како што беше најавено, AMD оваа недела ги претстави своите процесори од Ryzen 7000 серијата. Покрај цената, перформансите и датата кога официјално ќе бидат достапни во продажба дознавме и некои детали за AM5 платформата. View: https://www.youtube.com/watch?v=WcH_7xsYtUk...
На врв Дно