• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

procenka

 1. Flapjack

  Проценка Gaming PC - EVGA 1080, i5 4670K

  Здраво момци! Ми треба проценка на десктопов. Моментално нема да оди на продажба додека не се отворат границите да може да се состави новиот. CPU: Intel i5 4670K OC (доаѓа со сток кулер, нов, неотпакуван) GPU: EVGA 1080 FTW2 (Некопана секако, ако мора тоа да се напомене) RAM: Patriot VIPER 16GB...
 2. Глупав

  Продадено PC за проценка

  ASUS Z97-PRO GAMER Intel Core i5 4590S Haswell CPU @ 3.00GHz Socket 1150 LGA Kingston 2*4GB HyperX Savage DDR3-1600 Kingston 2*4GB HyperX Fury DDR3-1600 Kingston 120GB HyperX Savage SDD (само 3-4 пати инсталација на Win10 со основни програми, работено на друг HDD) CoolerMaster Case K350...
 3. zipi123

  Gtx960 2GB

  Ve molam procenka za Gtx960 2gb EVGA ssc edition.
 4. HoLfElDeR

  Проценка на стара конфигурација

  Имам стар десктоп комјутер, па ме интересира за колку би можел да го дададм Intel Pentium D 2.8Ghz 2.5 gb ram Nvidia GeForce 9300GS 160 gb HD DVD RW Foxconn матична Philips 170S Монитор
На врв Дно