• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

procenka

 1. M

  Продадено Gaming PC Build i7 8700, GTX 1060 6GB, 16GB RAM

  Ме интересира која е вредноста на овој компјутер со следните делови. Configuration: CPU - Intel i7 8700 GPU - Gigabyte 1060 6GB PSU - NJOY Agon 650W 80 Plus Gold MB - MSI B360M PRO-VD RAM - 2x8GB HyperX DDR4 SSD - 120GB Kingston HDD - 1TB Toshiba
 2. HoLfElDeR

  Проценка на стара конфигурација

  Имам стар десктоп комјутер, па ме интересира за колку би можел да го дададм Intel Pentium D 2.8Ghz 2.5 gb ram Nvidia GeForce 9300GS 160 gb HD DVD RW Foxconn матична Philips 170S Монитор
На врв Дно