Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

problem

 1. zemakius

  Проблем Сите периферни уреди се исклучуваат и приклучуваат

  Добар ден, Сите уреди што ми се поврзани на компјутер случајно неколку пати во денот се исклучуваат и се приклучуваат (отприлика пола секунда седат исклулени). Компјутерот е 2-3години стар, ова почна да се случува претходниот месец. Уредите може да се поврзани директно на матична плоча или на...
 2. zipi123

  Проблем со матична плоча Dell

  Имам проблем со матична плоча делл,при секое палење ми го покажува ова. Ја измерив батеријата покажува 2.9в. Пробав во биос нешто да најдам али нема ништо за ова, на тестирање на плочата ми извади фронт панел ерор.Плочата е ставена во обичен десктоп пц (не брендиран) Ке оставам и слика од...
 3. KalEl

  Проблем со рам на доста постара плоча

  Имам библија компјутер кој уште го користам со матична Asus P5Q3 Deluxe и CPU Intel Q9400 кој на времето беше врв и работи со 4GB рам и решив да го подновам колку што може да се поднови ваква машина почнувајќи со рамот,вчера купив oд Necromancer два модула по 4GB Corsair Vengance Pro Series...
 4. masterkp53

  Android problemi Itno!!!

  Imam problem so telefonot koga go formatirav. Za da se najavam na google acc ne mi dava.Go pisam tocno no ne mi dava mi se pojavuva ova "Please sing in using one of the owner's accounts for this device". Ako nekoj znae kako da go poptavam ova neka kaze itno mi e . vi blagodatam.
 5. N

  Задача (C++)

  Избришано - решена е задачата
 6. comakot

  SteelSeries Rival 300

  Епа вака пред некој ден десниот клик на маусот после 1 година почна да зае**ва, првиот пат требаше значи да го маниш силно за да се регистрира му дувнав неколку пати и сега так го има так го нема, пробав да упдајте софтвер (да не е до то си реков оти севетеше црвено пред некој ден) и пак исто...
 7. D

  Itnoo problem so logiranje na meil

  Decki pls help koj znae,mi se skrsi ekranot na telefonot na koj sum logiran na meilovite ,sega ne mozam da vidam nisto bidejki ne raboti ekranot.Ne mozam da se logiram od nieden drug telefon ili komjuter bidejki mi dava deka na meilot e praten account key za logiranje koj se razbira ne mozam da...
 8. M

  Problem so League of Legends FPS drops Pomosh!

  Igram LoL ja igrav na windows 7, 8.1 sea i na 10ka i koa ke pocnam so gejmot imam 180+ fps i so tek na vreme dur igram koa ke se spawnat kripci mi pagja na 110-130 i na kraj pagja duri i do 85 e neznam zaso e ova sea ke recete ako imas 60+ fps mozes komontno da igras ubavo ali pak ne e toa toa...
На врв Дно