• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

printqueue

  1. igor_xxxx

    "Чистење" на "print queue" на Solaris OS

    Пред некој ден имав ептен глуп проблем на еден сервер што работи на Solaris OS, вработен по грешка испрати преку 50-60000 копии од еден документ да се печатат на еден принтер и со тоа скоро го блокираше печатењето на сите останати принтери (>120 принтери) Ме интересира дали може некој да ми...
На врв Дно