• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

принтер

 1. Avid

  Инсталирање драјвер за HP Laserjet 1010 на Windows 10

  Компјутерот е стар, core 2 quad некој од пред 10-ина години. Имат Windows 10 x64, фул апдејтиран до макс 20H2. Принтеров е стар, hp laserjet1010. Никако не можам да го поврзам. Стандарден USB приклучок. Бидејќи принтерот е стар, официјален драјвер од сајтот за win10 нема. Пробан е овој начин...
 2. D

  Баркод принтер на етикети за инвентар?

  Дали некој знае каде може да се набават локално баркод принтери на етикети за инвентар или производи? Уште подобро ако во него има софтвер со кој преку читање на баркодот ќе се прикаже што е производот?
На врв Дно