• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

print

 1. Winncoot

  Чистење на Print Head (Принтер)

  Имам Epson SX110. Купен е пред можеби 8 до 10 години. Користен е само на почетокот, снемав боја и не купив. Денес ми текна да го преживеам принтеров. Купив боја, сменив и пробувам да принтам, нема ништо на листот. Па ај гуглам да видам што е. И според гугл и принтерот мој, бидејки не е работен...
 2. nikigo

  Продадено Print, copy, scan Epson L386 wifi factory CISS

  Продавам нов и неотпакуван принтер, копир, скенер Epson l386 со фабрички CISS. Epson L386 All-in-One WiFi Ink Tank Printer Multifunctional: Print, scan, copy and Wi-Fi Print Speed: Approx. 33 ppm / 15 ppm (Bk/Cl) Printing Resolution: 5760 x 1440 DPI Paper Tray Capacity: 100 sheets, A4 Plain...
 3. c0mrade

  Предлог за квалитетна Печатница

  Ја отварам темава, бидејќи не успеав да најдам тема во која има предлози (се на едно место) за Печатници. Едино шо најдов беше оваа тема, но само за маички. Од ваше искуство која фирма ви пружила најбоље услуга/квалитет, со каков тип на технологија за печатење располагаат, дискутирање за цени...
На врв Дно