• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

#print #dekal

  1. Toni_77_mk

    Принт на транспарентна декал хартија со бела боја

    Дали некоја фирма во Скопје има принтер со бела боја, или има некоја машина што покрај боите принта и бела позадина на транспарентна хартија. Имам inkjet декал транспарентна хартија, но потребно ми е покрај боите да се испринта и белата боја на некои делови, други делови да останат проѕирни...
На врв Дно