Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

predlog pc

  1. Miki98

    Предлог на Лаптоп или Десктоп пц

    здаво ит другари Дајте ми некој предлог за добар пц или лаптоп, сакам да биде пренослив, да е брз кога едитирам видеа. Бидејки до сеа се навикнав на полнач на лаптоп. буџет од 50-60к Да склопам нов пц по делови или лаптоп да земам? i9-12900K,i9-11900KF ili i5-11600kf со maticna i z690 i psu do...
На врв Дно