predlog laptop

  1. Miki98

    Предлог на Лаптоп или Десктоп пц

    здаво ит другари Дајте ми некој предлог за добар пц или лаптоп, сакам да биде пренослив, да е брз кога едитирам видеа. Бидејки до сеа се навикнав на полнач на лаптоп. буџет од 50-60к Да склопам нов пц по делови или лаптоп да земам? i9-12900K,i9-11900KF ili i5-11600kf со maticna i z690 i psu do...
На врв Дно