Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

predator

 1. ContentBot

  Шпионскиот софтвер на македонската компанија Cytrox злоупотребувал 0-day пропусти во Chrome и Android

  Минатата недела безбедносните експерти на Google предупредија на три кампањи во кои софтверот за следење Predator бил користен за следење на корисници на Android. Софтверот злоупотребува неколку 0-day пропусти и неколку пропусти кои не биле „закрпени“ навреме. Threat Analysis Group на Google...
 2. Gilfoyle

  Македонскиот шпионски софтвер Predator од компанијата Cytrox

  Можеби на неколку портали прочитавте глупа вест од типот Facebook блокираше 1500 акаунти од кои некој припаѓаат на македонска фирма, односно нешто што ако го прочиташ како наслов ќе помислиш дека се работело за некој спам и дека ништо интересно не се случило, но тука е проблемот нашето...
На врв Дно