• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

precision

 1. NanoCell

  Latitude 5501 и компатибилност на делови

  Здраво, Моментално барам лаптоп кој ќе го користам на работа и изборот ми се сведува генерално на Dell Latitude/Precision или Lenovo Тhinkpad сериите. Dell компјутерите имаат цени кои повеќе ми одговараат, а имам и претходно позитивно искуство со повеќе компјутери од споменатите серии...
 2. Mao

  Продажба на "refurbished" компјутери

  Здраво на сите. Заинтересиран сум да купам refurbished Dell Precision Workstation и као што гледам има само во Дека Електроникс ( link), арно ама за едно парче не се заинтересирани да соработуваат а не се и некако комуникативни. Би ве замолил, доколку некој знае некој шоп или фирма дистрибутер...
На врв Дно