• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

pppoe

  1. Cevi

    Проблем со PPPOE конекција, помош.

    Здрво дечки. Пред некој ден поставив оптички интернет од ГлобалСат. Мислам дека ја користат инфраструктурата на Неотел. Ми пуштија кабел и ми ставија модем. За рутер ми рекоа ќе морам сам да си инсталирам. Купив нов Tenda AC6 од Анхоч. Сега почнаа проблемите. Според нивните инструкции се што...
На врв Дно