Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ppi3

  1. petre.dimov

    UDOO X86 - 10x more powerful than RPi3

    Го видов на нет и интересно изгледа уредот. За таа цена се добива добар систем кој што е способен за 4К и слични позахтевни работи. Какво мислење имате за уредот, дали некој го има користено. https://betanews.com/2016/05/19/udoo-x86-10x-more-powerful-than-raspberry-pi-3/ UDOO X86 - UDOO...
На врв Дно