• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

поврат

  1. TATA_MATA

    Поврат на ДДВ од Грција/Бугарија

    Негде низ форумов на неколку места имаше објаснето ама не беше структурирано, така да ме интересира како е процедурата за поврат на ДДВ од IT производи купени во Грција и Бугарија? Знам дека во некои случаи требаше да се отиде повторно во истата продавница во рок од неколку месеци и ДДВ-то го...
На врв Дно