• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

поврат

  1. TATA_MATA

    Поврат на ДДВ од Грција/Бугарија

    Негде низ форумов на неколку места имаше објаснето ама не беше структурирано, така да ме интересира како е процедурата за поврат на ДДВ од IT производи купени во Грција и Бугарија? Знам дека во некои случаи требаше да се отиде повторно во истата продавница во рок од неколку месеци и ДДВ-то го...
На врв Дно