• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

postfix

  1. V

    Virtualmin Mail server

    Здраво на сите имам еден сите проблем со Postfix кога испраќам мејл на микрософт акаунт (hotmail, live). Мејлот успешно се испраќа од Virtualmin а во лог кажува дека е во Queued mail for delivery -> 250 2.1.5. Еве config од postfix alias_database = hash:/etc/aliases alias_maps =...
На врв Дно