• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

postfix

  1. V

    Virtualmin Mail server

    Здраво на сите имам еден сите проблем со Postfix кога испраќам мејл на микрософт акаунт (hotmail, live). Мејлот успешно се испраќа од Virtualmin а во лог кажува дека е во Queued mail for delivery -> 250 2.1.5. Еве config од postfix alias_database = hash:/etc/aliases alias_maps =...
На врв Дно