• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

pos

  1. Х

    Проблем со POS систем

    Имам проблем со POS систем на една каса за работа во ресторан за брза храна. Системот е Aloha POS, верзија 12.3.46. Нормално треба истиот да е инсталиран и на касата (Front of House - FOH), и на компјутерот со кој е поврзана касата (Back of House - BOH), при што компјутерот функционира како...
На врв Дно