• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

портфолио

 1. pecko95

  Front-end пракса

  Здраво дечки, среќна нова година и празници! :) Дали знаете / можете да ми предложите некои компании, или пак каде да почнам воопшто да ги барам, кои можеби би имале потреба од front-end web практикант, а можеби и би имале отворена entry level позиција, доколку имам доволно предзнаење ...
 2. K

  Креирање на портфолио

  Здраво, Во план сум да си направам своја веб страна. Дали е добар byethost? Да започнам од 0 или пак wordpress? Кој домен би ми го препорачале? Сакам да земам домен од GoDaddy. Значи веб страната треба да е за следно (работам како фриленсер и засега добро ми оди веќе неколку години, видео...
На врв Дно