• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

portal

  1. VerGer

    Продадено R1 1x1.5 Cherry MX "Portal" Keycap Set

    Се продаваат две капачиња како од насловот. Намена (најчеста) како замена за Alt капачињата лево и десно од Space-от. Капачињата се laser cut, и shine trough. Нема да се излиже легендата и работат со осветлени тастатури. Нажалост на новата тастатура веќе немам опција да ги користам. Важно...
На врв Дно