• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

pomos

 1. M

  Помош за задачи од Mendo C++

  Здраво како нов ученик и почетник во светот на програмирањето се спремам за малку покомпетивен дел во светот на Мендо,решив две но закочив на трите потешки,дали може некој од вас да ме упати или барем ако ги имате решавано да ми пратите решенија за да повежбам малку од нив. (Ke бидат прикачени...
 2. K

  Baram pomos okolu vrabotuvanje kako web dev

  Zdravo, Se naogam vo skopje, ucev web dev okolu 8-10 meseci preku internet, nemam fakultet, nemam rabotno iskustvo, imam "okay" resume so proekti, znam: html, css, JS, vue, php(laravel), sql(mysql), nodejs, express. Nekolku meseci veke baram rabota kako full-stack/backend no nemozam da najdam...
 3. SpiritBond

  Помош при избор на две графички

  Здраво дечки сакам да слушнам ваше мислење за тоа која е подобра карта Gigabyte GTX 970 4Gb ( http://www.anhoch.com/product/36882/gigabyte-pcx-geforce-gtx970-4gb-gddr5-hdmi2xdvi3xdp-overclock-windforce-3x ) или Asus R9 390 8Gb (...
 4. Umren

  Nekoj sto znae vBulletin?

  Ej zdravo! Jas sum Jane, me znaat i kako Umren od Twitch ili UmrenTV od YouTube kako choek so Kapche :D Momentalno barav dobra platforma za forum da napravam za community-to koe go sozdavam online... i mi preporacaa vBulletin. Go instalirav, aktivirav, itn na domain forum.umren.tv arno ama...
На врв Дно