• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

pny

 1. Costigan_Jr

  Продавам - Quadro P4000 8GB

  NVIDIA Quadro P4000 VCQP4000-PB Купена пред една година и донесена од Америка. Гаранција би имала таму, но тука нема кој да ја уважи. Во одлична состојба. Комплет со оргиналната кутија и додатоци. Цена 600 евра.
 2. Costigan_Jr

  Продадено [продадено] - PNY Quadro P2000 (Quad DP)

  Користена околу 2 години. Преостаната гаранција уште околу 1 година од Нексио-Скопје. Доаѓа во оригиналната фабричка кутија со сите додатоци како што доаѓа нова. Главни придобивки: Перформанси во CAD апликации далеку подобри и од RTX 2080 Ti 10-битна репродукција на бои Потрошувачка од само...
На врв Дно