• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

play store

 1. spiritBreaker

  AMD r7 2700 + Asus Prime B350-Plus

  Се продаваат компонентите од насловот. CPU Amd Ryzen R7 2700 MOBO Asus Prime B350-PLUS процесорот е земен од Анхоч, со 1 год гаранција е, комплет пакување, со гарантен лист со се. Користен е 2 месеци одприлика, уште околу 10 месеци преостаната гаранција. моментално се вози на 4.05GHz, на...
 2. HoLfElDeR

  Гоогле продукти на бугарски јазик

  Значи имам проблем со некои гоогле продукти, пример плеј стор,ми го дава на бугарски јазик, исто така и форумите на гоогле, како да го сменам ова?
На врв Дно