Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

phpmyadmin

 1. Miki98

  автоматски преместување на текст во групи

  Здраво ит другари дали може некој да ми помогне за оваа сакам да направам табела каде што има текст,но текстот секоја сабота или недела автоматски да се ротира на |група3| група2| и |група1| текстот пр. учење пракса вежби |група3| група2| и |група1| учење | пракса| |вежби| кога помине...
 2. L

  Не можам да инсертирам во табела...

  Поздрав, работам на персонален мини проект и неможам да инсертирам во табела во phpmyadmin. И второ прашањe кога е дефиниран $dbname = "movietheatre", не креира табела, морам да избришам, без $dbname се креира табелата, после треба да дефинирам за да се конектира. Како да напишам...
На врв Дно