Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

photoshop

 1. Miki98

  неможам сликата да ја направам

  здраво ит другари ве молам доколку некој ако сака да ми помогне, неможам никако да ја конвертирам сликата во точни димензии, сликата или се поместува или не испаѓа добра. во Формат 2x2 inch (51х51 mm) благодарам однапред
 2. NecrotoX

  Photopea - Бесплатен онлајн Photoshop клон

  https://www.photopea.com/ Случајно ја најдов апликацијава односно веб странава и пријатно сум изненаден. (y) Се работи за скоро идентична копија на Фотошоп со горе-доле сите битни функционалности која е бесплатна и работи во било кој интернет прелистувач без да има потреба да се инсталира...
 3. dddragan

  Workaround за Adobe продукти?

  90% сум сигурен дека некаде на форумов беше дискутирано ова, ама во недостиг на добар search приморан сум да ја отворам темава. Ми притребаа Lightroom & Photoshop за обработка на некои слики. Нејќев да се заебавам со непроверени торенти, кракови, (не)компатибилни верзии, па "гаси нет кога ќе ги...
 4. J

  Разлики помеѓу Adobe Photoshop и Adobe Lightroom, што е подобро за обична обработка на фотографија?

  Имам приметено дека многу од фотографите користат Adobe Lightroom. Јас за обична обработка на фотографиите го користам сега за сега само фотошоп(нелиценциран CS), а планирам и да почнам со Lightroom (нелиценциран). Затоа и ја отворив темата да знам што е подобро, имам приметено кај некои урбани...
На врв Дно