Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

phishing

  1. SiPy`

    Обид за Phishing - Reklama5/Viber

    Имам неколку активни огласи на Реклама5, секакви луѓе се јавуваат или ме контактираат на Вибер...ама последново беше добар обид за phishing. Многу добро смислено и ако малку си лаик можеш добро да наседнеш на phishing-ов. За жал не направив скриншот од сајтот, и тој беше добро скоцкан.
На врв Дно