• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

phenom

 1. nikigo

  AM2+ конфигурација

  Продавам десктоп конфигурација, прв сопственик, неоверклокувана, користена како office конфигурација. 1. MB ASUS M4A89GTD PRO/USB3 2. CPU AMD Phenom II X6 1090T 3. CPU Cooler Coolermaster Hyper TX3 4. RAM 4x2GB DDR3 Crucial Ballistix Sport 1600MHz 5. SSD Samsung 830 PRO 128GB 6. HDD Samsung...
 2. rippermkd

  delovi za PC

  phenom II x4 955 Black edition; na podolunavedenata ploca se kloka do 3.8ghz bez gibanje na voltaza cena 1500mkd asrock 970m pro3 microATX ploca (retkost za AM3+) = 1800mkd asus rx550 2gb so garancija do maj 2021 (posledna odi na prodazba) =2800mkd 4gb ram gskill 1600mhz ddr3 1000mkd cena za...
 3. Avid

  Проценка AMD Phenom AM2+ конфигурација

  Среќен Божиќ! Сите делови се пред 8 години освен двете плочки рам, ССД-то и графичката. Кратко: CASE: Cooler Master Centurion 590 COOLER: Cooler Master Hyper 212 CPU: Phenom II X4 965 3.4ghz Black Edition MB: ECS A890GXM-A v1.0 PSU: Cooler Master 620w 80+ GPU: Gigabyte 6770 1GB DDR5 SSD...
На врв Дно