• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

pentium

 1. Lazarko

  Code name P6 ( Pentium Pro 200Mhz – 1997 год)

  Добро се сеќавам кога прв пат се сретнав со „Codename P6“. Беше далечната 1998 година, кога во сервисот каде што работев донесоа еден Dell Precision 2100. Паметам дека сите оние со интерес и љубов кон технологијата, се собраа околу машината да и се воодушевуваат. Се надевам дека членовите и...
 2. DarthJe5us

  Продавам многу стар PC хардвер

  Intel Pentium Dual-Core E2200 2.20 GHz 800 MHz 1 MB Socket 775 300 ден. Intel® Pentium® 4 Processor 1.80 GHz, 256K Cache, 400 MHz FSB 300 ден. Intel® Pentium® 4 Processor 2.80 GHz, 512K Cache, 533 MHz FSB 300 ден. MSI MS-7336 (Ver:1.0) 500 ден. Intel® Pentium® D Processor 830 300...
На врв Дно