Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

пејпал

 1. DeepImpact

  Paypal вадење пари

  Вадам пари од Пејпал: Услуги: 100-300 $ 8% 300$-500$ 7 % 500-2500$ 5% 2500 $ nagore 4 % Праќање преку френдс енд фемили опција на пејпал имејл. Контакт преку порака. Може и пред било каква трансакција да се видиме на кафе.
 2. comakot

  Помош ако може околу враќање на пари

  Незнам дали овде да се постира ама ми треба совет и едно прашање, дали банките можат да вратат пари поради нешто на пример еве си зел нешто а непуштиле или не ти дале незнам некој поени на некоја игра,му пишав на пордшката на играта (се работи за Фортнајт) и еве веќе 2 недели без одгвор исто...
 3. DonFrozex

  [Анкета] Купување со Пејпал во Македонски продавници

  Знаеме сите каква е моменталната ситуација со Пејпал во Македонија.. но ме интересира дали доколку би имале можност да купите од било која онлајн продавница во Македонија преку Пејпал - дали би го направиле тоа? Зошто да? Зошто не?
 4. AcoBT

  Skrill (moneybookers) не прима депозити/повлекување во долари

  Пред некое време се логирам на акаунтот на скрил кој е верифициран и користен со години и ми излезе нотификација дека не примаат депозити и повлекување во долари. На акаунтот на freelancer.com парите ми се префлрени во долари и како такви не можам да ги конвертирам во друга валута. Пејпал е...
 5. B

  Paypal Limit?

  Здраво дечки, На пејпал го надминав лимитот за примање на пари, и сега единствено што можам е да примам, но не и да праќам/повлекувам. Дали тие пари што ми останаа во paypal и што сум ги примил отпосле, ќе можам некогаш да ги извадам? Инаку ми е словенски и неможам да го потврдам а несакам да...
На врв Дно