• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

пдф

  1. Avid

    Препорака за алтернатива на Acrobat DC

    Бидејќи веќе 3-4 пат кракот престанува да работи за Acrobat DC и треба реинсталции и бришење фолдери и чудесии за да се оправи, може да препорачате некоја бесплатна алтернатива за овој софтвер? Опции што најмногу ги користам се: комбинирање на повеќе слики/пдф во едно пдф, едитирање на пдф до...
На врв Дно