• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

pcie

 1. Costigan_Jr

  Продадено X-Fi Titanium PCIe 7.1

  SOUND BLASTER X-FI TITANIUM PCIe 7.1 Спецификации тука Во одлична состојба, користена, тестирана на Windows 10. Работи без никакви проблеми. Ја продавам бидејќи си купив поубава. Цена 2500 денари.
 2. StefAngel

  Продажам PCI-E risers

  Продавам рајзери имам околу 10 цена за едно 200 ден.
 3. Costigan_Jr

  Проценка Vantec 2-Port RS232 PCIe Aдаптер

  Молам за проценка. После проценката ќе одлучам дали че* оди на продажба. Картичката не е користена воопшто. Беше донесена од САД и остана неискористена. Модел: Vantec 2-Port Serial PCIe Host card UGT-PCE20SR Карактеристики: Compliant with PCI Express Specification 1.1 Supports x1, x4, x8, x16...
На врв Дно