Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

pci

 1. bobipp

  All-round конфигурација

  Дојде новата година :rolleyes: па се прават некои планови, проекции итн... дали може да се надевам на нова десктоп машина која би ја заменила моменталната мобилна. Првиот компјутер, а воедно и прв десктоп ми беше од далечната 2002 година. После тоа асус лаптоп, кој цркна после 5 години...
 2. Глупав

  Miracast поврзување

  Имам ТВ што подржува Miracast. Воедно имам и Intel куќиште со Win 10 што подршува WiDi протокол, Единствено ми е потребно некој компонент (преферирам USB иако не исклучувам ни PCIe) бидејќи со сегашниот PCI Wireless адаптер на PC не најдов решение да го поврзам телевизорот. Некои препораки за...
На врв Дно