Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

pcb

 1. beta-7

  PCB во Македонија

  Здраво, дали некој знае/има искуство со правење на ПЦБ плочки кај нас? Зборувам за процесот на претварање на плочка во ПЦБ/нарачка на интернет, не за дизајнирање. До сега го користев тонер трансфер методот, но би сакал плочка што изгледа попрофесионално. На јутуб многу јутубери се...
 2. Христијан П.

  Софтвер за правење PCB монтажни шеми

  Здраво на сите :) Би сакал да прашам дали имате предлози за софтвер со кој може преку креирање на електрична шема автоматски од истата да се генерира монтажна шема за печатена плочка (PCB - printed circuit board). Имам искуство со Proteus, но се соочував со проблеми со библиотеките (libraries)...
На врв Дно