Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

pc parts

 1. V

  Предлог Помош за склопување PC

  Здраво дечки, одлучив прв пат да склопам PC, до сега користев само лаптопи и за gaming и за работа, последниве 3-4 дена пробав да научам нешто околу хардвер што како оди но сепак ќе ми треба помош од поискусни да не зезнам нешто околу деловите кој планирам да ги купам. PC-то во моментот ќе се...
 2. Нема Слика

  Проценка на PC конфиг

  Здраво луѓе, долго време се мислев и конечно се решив да склопам нов конфиг. Сегашниов ме служеше супер, секоја модерна игра ја имам играно на High/Medium сетингс на 1440p резолуција (Elden Ring, Dark Souls, Witcher 3, Cyberpunk, God of War, итн). Имам EVGA GTX 1080 FTW2 и Seasonic PSU ама нив...
На врв Дно