• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

pc desk

 1. Глупав

  Продадено PC за проценка

  ASUS Z97-PRO GAMER Intel Core i5 4590S Haswell CPU @ 3.00GHz Socket 1150 LGA Kingston 2*4GB HyperX Savage DDR3-1600 Kingston 2*4GB HyperX Fury DDR3-1600 Kingston 120GB HyperX Savage SDD (само 3-4 пати инсталација на Win10 со основни програми, работено на друг HDD) CoolerMaster Case K350...
 2. rippermkd

  PC desk

  4-5 godini staro za izrabotka potroseni okolu 24000 (a vo vrednost e priceless!), izraboteno od drvo, metal, plexi(za radijator i fan) i staklo, moze da se stavat 2 kompjuteri vo nego. ima i rgb lenta na 3 strani. na slikata kade biroto e so crvena boja, e postaven 360mm radijator so debelina od...
На врв Дно