Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

payoneer

 1. L

  Прашање за регистрација на Payoneer

  Сакам да прашам како се добива IBAN кодот бидејќи ми го бара при регистрација на акаунт. Прашав во банка ама и тие кутрите не знаат и ме хитнаа со не е легално то.
 2. Anchor

  Payoneer - Електронски Сервис или Странска Сметка?

  За PayPal е децидно нагласено дека според НБРМ се смета за електронски сервис, но што станува со Payoneer? Дали некој член има добиено конкретен одговор од УЈП или одредена Банка кај нас во која група спаѓа Payoneer? Накратно, според НБРМ, Македонски Државјанин (физичко лице) не смее да...
 3. D

  Otvaranje na Payoneer

  Zdravo Sakav da prasam dali nekoj otvoril account na Payoneer bez referal nego direktno na stranata na payoneer.bidejki makedonija ne e navedena na stranata na payoneer.mi treba payoneer za prodazba na amazon zatoa sto amazon ne prefrla pari na makedonski banki tuku samo americki i EU i uste...
На врв Дно