• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

parkside

 1. nikigo

  Лемна станица Parkside plsd 48 a1

  На продажба е лемна станица Parkside plsd 48 а1. Брзо постигнува температура и добро работи, едниот шилест и едниот минус врв се скоро нови, комплетен е во кутија. Користена е за еден проект, сватив дека немам потреба и сега е вишок. слика цена 1500денари
 2. Lokvan

  Продадено Штрафилица Parkside PBSA 20-Li A1

  Цена 60 евра. Доаѓа со куферче, полнач и батерија од Парксајд X20V серијата 20 волти, 2 аперчасови, брзо полнење за 60мин. Вртежен момент (torque) 35 Nm. 2 брзини на вртење, прва брзина 0-400рпм, втора 0-1400. Кумплуг, 25 чекори за вртежниот момент, плус сетинг за класична дупчалка. На...
На врв Дно